RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Creme bruléeZobrazit galerii

Creme brulée

Creme brulée

Obtížnost: střední | Porce: 10 | Čas: 60 minut


Smetana 30%  750 ml
Mléko   250 ml
Cukr krystal  200 g
Žloutky   240 g
Vanilkový lusk  1 ks
Třtinový cukr  150 g


Smetanu smícháme v hrnci s mlékem a cukrem. Vanilkový lusk rozřízneme podélně a vyškrábeme obsah lusku do smetany a nakonec do ní vložíme i samotný lusk. Zahřejeme na sporáku na 80°C, důkladně promícháme a stáhneme. Smetanu necháme ještě alespoň 15 minut zchladnout.

Vaječné žloutky oddělíme od bílků a důkladně vyšleháme. Ze smetany vylovíme vanilkový lusk a pozvolna vmícháme vyšlehaná vejce. Takto připravenou směs lijeme do porcelánových formiček. Formičky naskládáme do pekáče, na jehož dno jsme nalili vodu, aby byly formičky alespoň z poloviny potopené. Pečeme v troubě na 130°C cca 35 minut. Hotové creme brulée vyjmeme z pekáče a necháme vychladit.

Před podáváním posypeme povrch třtinovým cukrem a zkaramelizujeme cukrářskou tavící pistolí nebo vložíme pod opravdu hodně rozpálený gril.

- Jestliže nemáte vanilkový lusk, nahraďte ho dvěma sáčky vanilkového cukru.
- Smetana s mlékem se při ohřívání nesmí vařit!!!
- Jestli se vám nezdá krém dost tuhý, lehce s ním zatřeste a případně ho nechte v troubě o něco déle.
- Při servírování ozdobte např. mátou a jahodami.

Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

LAIT LT1068 LAIT
LT1068
BAMBOO LT9018 BAMBOO
LT9018
BAMBOO LT9020 BAMBOO
LT9020

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >