RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Čokoládový dortZobrazit galerii

Čokoládový dort

Veganský čokoládový dortObtížnost: střední | Porce: 10 | Čas: 150 minut


Korpus:  
Polohrubá pšeničná mouka 380 g
Kypřicí prášek 1 lžička
Soda 1 lžička
Třtinový nebo kokosový cukr 150 g
Kakao 60 g
Rostliné mléko 500 ml
Rostliný olej 100 ml
Citronová šťáva 2 lžíce
Špetka soli  
   
Krém:  
Kokosové mléko (chlazené min. 10h) 2 plechovky
Kvalitní hořká čokoláda 200 g
   
Ozdoba:  
Lesní ovoce hrst


Troubu předehřejeme na 180 stupňů.

Pro přípravu korpusu smícháme v míse všechny suché ingredience. Ve druhé míse smícháme rostlinné mléko a citronovou šťávu a necháme 5 minut odstát . Příšleháme olej a opatrně smícháme se suchými ingrediencemi. těsto vylijeme do formy vyložené pečicím papírem. Pečeme 35 - 45 min na 180 °C nebo dokud jehlice zapíchnuta do středu nezůstane po vytažení suchá. Po upečení necháme korpus vychladnout  5 min a pak jej vyklopíme na drátěnou mřížku. důkladně vychlazený korpus rozřízneme na 2 nebo 3 vrstvy.

Den předem, než budeme dort připravovat, dáme kokosové mléko do lednice. Hezky v ní ztuhne (necháváme ho v ní téměř 24 hodin, minimum 10 h). Ztuhlou část kokosového mléka oddělíme od tekuté. Tuhou část kokosového mléka zahřejeme v mlékovaru. Přidáme na kousky nalámanou čokoládu. Šleháme metličkou až všechna čokoláda se rozpustí. Pak vychladlou směs a korpus dáme na několik hodin do lednice. Krém vyšleháme a naneseme na vychladlé vrstvy. Nakonec ozdobíme ovocem.
 
- Dort můžeme polít čokoládovou polevou, připravenou z rostlinné smetany a horké čokolády.

Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

LAIT LT1068 LAIT
LT1068
BASE LT3074 BASE
LT3074
DINE LT9001 DINE
LT9001

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >