RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Chřestová polévkaZobrazit galerii

Chřestová polévka

Chřestová polévka s medvědím česnekem

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 30 minutBílý chřest 500 g
Svazek medvědího česneku 1 ks 
Zeleninový nebo drůbeží vývar 1 l
Smetana ke šlehání 20 ml
Menší ciabatta 1 ks 
Máslo + na krutony
60 g + 10 g
Citronová šťáva 1 lžička
Mletý pepř  
Špetka soli
 

Chřest zbavíme dřevnatých konců a pečlivě oloupeme. Par listu medvědího česneku necháme stranou na ozdobu. Větší část medvědího česneku omyjeme a nakrájíme nahrubo. Z chřestu odkrojíme špičky a vaříme je 5 minut v horkém vývaru asi 5 min. Děrovanou naběračkou vylovíme špičky a odložíme. Pote do vývaru vložíme stonky chřestu nakrájené na špalíky a vaříme 10 minut doměkka. V polovině vaření vsypeme medvědí česnek. Ke konci vlijeme smetanu. Hrnec odstavíme a rozmixujeme tyčovým  mixérem. V pánvi na másle opečeme ciabattu nakrájenou na kostičky. Do polevky vmícháme rozpuštěné máslo, osolíme, opepříme a ochutíme citronovou šťávou. Podáváme hotovou polévku s chřestovými špičkami, odloženými listy medvědího česneku a doplníme krutony.
 
Podáváme hotovou polévku s chřestovými špičkami, odloženými listy medvědího česneku a doplníme krutony. 
 
Před použitím je bílý chřest vždy potřeba umýt a dokonale oloupat, kromě hlaviček. Tím ho zbavíte tvrdých vláken, která by vám při jídle vadila. Nakonec odlomte nebo odřízněte dřevnaté konce a chřest dále upravte. Oloupaný připravený bílý chřest dáme do vroucí osolené vody a vaříme 8 až 10 minut. Jeho chuť zvýrazníme, když do vroucí vody přidáme citronovou šťávu nebo bílé víno. 

Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >