RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Borůvkový koláčZobrazit galerii

Borůvkový koláč

Borůvkový koláč

Obtížnost: nízká | Porce: 8 | Čas: 90 minut


Borůvky      400 g
Mléko     250 ml
Cukr krystal    100 g
Droždí     20 g
Polohrubá mouka    350 g
Hladká mouka     200 g
Vejce     3 ks
Máslo     50 g
Sádlo    80 g
Sůl  
   
Náplň:  
Vejce    2 ks
Tvaroh měkký    500 g
Cukr moučka      150 g
Vanilkový pudink     100 g
Máslo      70 g
Citrónová kůra  z jednoho citónu


Do ohřáté 1/2 vlažného mléka přidáme dvě lžičky cukru, nadrobíme droždí a přidáme dvě lžíce mouky. Vše společně promícháme. Kvásek přikryjeme a necháme v teple vykynout.

Obě mouky smícháme dohromady, přidáme špetku soli, zbylé mléko, žloutky ze dvou vajec, rozpuštěné máslo a sádlo a vykynutý kvásek. Těsto důkladně propracujeme a necháme vykynout.

Plech vyložíme pečícím papírem, který lehce pomažeme tukem. Na plech vyklopíme těsto a postupně prsty vytahujeme k okraji plechu. Okraje necháme vyšší, aby nám nevytekla náplň.

Na náplň smícháme tvaroh se žloutkem, přidáme cukr, vanilkový pudink, rozpuštěné máslo a citrónovou kůru. Vše důkladně vyšleháme šlehačem. Náplň rozprostřeme na těsto a poklademe borůvkami. Okraje potřeme rozšlehaným bílkem a pečeme v předehřáté troubě na 180°C asi 20 minut.

Před sevírování posypeme moučkovým cukrem.

- Místo borůvek můžeme použít třeba maliny nebo jahody

Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >